„Niewolnica Victoria” – podstawowe informacje o telenoweli

Niewolnica Victoria” to 62-odcinkowa kolumbijska telenowela kostiumowa przedstawiająca losy Victorii – białej kobiety wychowywanej przez niewolników, która pragnie wyzwolić czarnoskórych ludzi spod rąk tyrana i mordercy. Wśród niewolników znajduje przyjaźń i miłość, która zostanie wystawiona na wielką próbę. Oto kilka podstawowych informacji o serialu wytwórni Caracol Televisión, w którym główne role zagrali Nerea Camacho, Orián Suárez i Miguel de Miguel. 

 

Kraj i rok produkcji: Kolumbia 2016

Tytuł oryginalny: „La esclava blanca”

Liczba odcinków: 62

Wytwórnia: Caracol Televisión

Producent: Juliana Barrera

Scenariusz: Claudia F. Sánchez, Said Chamie, Andrés Burgos

Obsada: Nerea Camacho, Orián Suárez, Miguel de Miguel, Modesto Lacen, Norma Martínez, Ricardo Vesga, Viña Machado, Andrés Suárez, Natasha Klauss, Miroslava Morales, Ana Mosquera, Mauro Donetti, Luciano D’Alessandro, Paola Moreno, Carrell Lasso i inni.

Utwór przewodni: muzyka instrumentalna

Czołówka:

Trailer:

Fabuła:

Właściciele hacjendy Eden, państwo Quintero tracą życie w wyniku pożaru spowodowanego przez ich podstępnego sąsiada Nicolása (Miguel de Miguel). Życie nowonarodzonej córce Quinterów ratuje czarnoskóre małżeństwo Tomás (Modesto Lacen) i Lorenza (Miroslava Morales). Od tej pory dziewczynka wychowuje się wśród niewolników, których traktuje jak swoją rodzinę. Szczególnie zaprzyjaźnia się z Miguelem, nieślubnym synem Nicolása i jednej z niewolnic. Niestety pewnego dnia nastolatkowie ujawniają się, co sprowadza nieszczęście na obóz niewolników. Wielu czarnoskórych ludzi traci życie, jeszcze inni ponownie trafiają do niewoli. Victorii udaje się uciec i z pomocą miejscowego księdza trafia pod opiekę zakonnic w dalekiej Hiszpanii..

Mijają lata. Dorosła już Victoria (Nerea Camacho) z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Remedios (Paola Moreno) ucieka z klasztoru i wraca do rodzinnego Santa Marta jako Markiza Lucia de Parreño, narzeczona Nicolása. Jej celem jest odnalezienie Tomása, jego córki Milagros (Ana Mosquera) i Rosity (Alejandra Taborda) i pomoc w ich ucieczce. W drodze do Edenu ponownie spotyka Miguela (Orián Suárez). Młodzi nie zdają sobie jednak sprawy, że w przeszłości łączyło ich wielkie uczucie… Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy Victoria odkrywa, że to Parreño zabił jej rodziców i przywłaszczył sobie jej rodzinny majątek. Postanawia zemścić się na narzeczonym i jego rodzinie. Zadanie będzie trudne, ponieważ społeczeństwo, w którym przyjdzie żyć Victorii jest zdominowane rasistowskimi poglądami…

Emisja w Polsce:

TV PULS, kwiecień-lipiec 2016 i styczeń-kwiecień 2017

 

 

FOT. Fanfics & Novelas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *