„La Bandida” – podstawowe informacje o telenoweli

W piątek, 3 lipca na antenie TVP1 zadebiutowała meksykańska telenowela opowiadająca historię Gracieli Olmos – kobiety, która w pierwszej połowie XX wieku wzięła udział w rewolucji meksykańskiej, stanęła na czele meksykańskiego gangu narkotykowego i kierowała najpopularniejszym domem publicznym w Meksyku. Oto podstawowe informacje o serialu, w którym tytułową rolę zagrały Sandra Echeverria i Julieta Grajales! Emisja produkcji w TVP1 od poniedziałku do niedzieli. 

Kraj i rok produkcji: Meksyk 2019

Tytuł oryginalny: „La Bandida”

Liczba odcinków: 62

Wytwórnia: Sony Pictures Television, TV Azteca

Producent: Andrés Santamaría

Scenariusz: Carlos Quintanilla, Adriana Pelussi

Obsada: Sandra Echeverria, Julieta Grajales, Ianis Guerrero, Marcia Coutiño, Ariel López Padilla, Albi De Abreu, Iván Arana, Adria Morales, Alfredo Huereca, Fernanda Arozqueta, Memo Villegas, Marcelo Córdoba, Vicky Araico, Antonio Fortier, Cinthia Vázquez i inni.

Utwór przewodni: Bandida” – Sandra Echeverria

Czołówka:

Trailer:

Fabuła:

Graciela Olmos (Sandra Echeverria) nie miała łatwego życia. Będąc nastoletnią dziewczynką o imieniu Marina (Jenny Kay) pracowała jako służąca w hacjendzie Buenaventura, gdzie zaznała wiele upokorzeń. Była też świadkiem masakry, w której zabity został jej ojciec. Wtedy poprzysięgła jego mordercy, rewolucjoniście José (Ianis Guerrero), że się na nim zemści. Przed ucieczką do stolicy musiała imać się kradzieży, aby zdobyć pieniądze na utrzymanie siebie i brata. Gdy dotarła do Meksyku, trafiła na ulicę, skąd uratowała ją siostra Catalina (Marcia Coutiño), pracownica sierocińca prowadzonego przez zakonnice.

Po latach mieszkania w sierocińcu, na drodze dorosłej już Mariny (Julieta Grajales) ponownie stają José i jego brat Martín (Marcelo Córdoba). Początkowa nienawiść dziewczyny do zabójcy jej ojca szybko zamienia się w silne, odwzajemnione uczucie. Para pobiera się i angażuje się w walkę podczas powstania meksykańskiego. W czasie zamieszek zakochani muszą stawić czoła nie tylko wielkiemu niebezpieczeństwu, ale także intrygom pozbawionego skrupułów generała Ordóñeza (Alfredo Huereca), który nie może znieść odrzucenia ze strony rewolucjonistki. Na szczęście Marina ma oparcie nie tylko w Catalinie, ale także w przyjaciołach: Adeli (Adria Morales) i Ramiro (Memo Villegas), który skrycie się w niej podkochuje.

Na skutek kolejnych zwrotów akcji Marina zostaje hazardzistką, złodziejką klejnotów przemytniczką alkoholu. Dzięki sprytowi i odwadze szybko dorabia się fortuny i staje się wpływową Gracielą Olmos – śpiewaczką, kompozytorką, właścicielką najpopularniejszego domu publicznego i szefową gangu narkotykowego..

Telenowela jest oparta na prawdziwej historii i opowiada losy Gracieli Olmos, kobiety, która na początku XX wieku stała na czele meksykańskiego gangu narkotykowego.

Emisja w Polsce: TVP1, poniedziałek-sobota, godz. 20:35/niedziela, godz. 20:20

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *