„La Bandida” – oto bohaterowie meksykańskiej telenoweli!

W piątek, 3 lipca na antenie TVP1 zadebiutowała meksykańska telenowela „La Bandida” opowiadająca historię Gracieli Olmos, meksykańskiej przemytniczki i szefowej gangu narkotykowego. W serialu zobaczymy losy „La Bandidy” począwszy od trudnego dzieciństwa, aż do czasu, gdy została najbardziej wpływową kobietą w Meksyku tamtych czasów. Poznamy także osoby, które w mniejszym lub większym stopniu miały wpływ na jej życiowe wybory. Warto bliżej przyjrzeć się najważniejszym postaciom meksykańskiej produkcji! Zobaczymy kto jest kim! 

 

Marina/Graciela Olmos „La Bandida” (Julieta Grajales/Sandra Echeverria) – dziewczyna zbuntowana, silna i bardzo temperamentna. Od dziecka chciała być niezależna i decydować sama o sobie. W dzieciństwie pracowała jako służąca i doznała wielu krzywd. Była świadkiem zabójstwa swojego ojca i poprzysięgła jego mordercy zemstę. Musiała kraść, aby zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Po latach zakochała się w José i została jego żoną. Za sprawą ukochanego została „La Bandidą” – rewolucjonistką, hazardzistką i przemytniczką. Szybko dorobiła się fortuny i stanęła na czele meksykańskiego gangu. Otworzyła dom publiczny dla elit. Od zawsze uczulona na niesprawiedliwość, dąży do równouprawnienia kobiet. Swoje pracownice traktuje z szacunkiem, jest wobec nich opiekuńcza i sprawiedliwa.

(od lewej Julieta Grajales/Sandra Echeverria jako Marina/Graciela, fot. Telemundo Internacional)

José Hernández „El Bandido” (Ianis Guerrero) – młody mężczyzna wywodzący się z warstwy chłopów. Wraz ze starszym bratem należy do szajki złodziei napadających na posiadłości i hacjendy. Jest odpowiedzialny za śmierć ojca Mariny/Gracieli. Po latach wstępuje w szeregi rewolucjonistów i otrzymuje przydomek „El Bandido”. Zakochuje się w dorosłej już Marinie, zostaje jej mężem i wprowadza ją do grupy rewolucjonistów. Wraz z ukochaną musi stawić czoła intrygom generała Ordóñeza. Jest odważny i często ryzykuje własne życie, aby doprowadzić do końca akcje, w których bierze udział.

(Ianis Guerrero jako José Hernández, fot. Telemundo Internacional)

Siostra Catalina (Marcia Coutiño) – bardzo pozytywna, sympatyczna i waleczna kobieta. Musiała wstąpić do klasztoru, ponieważ nie chciała poślubić dużo starszego mężczyzny wybranego przez rodziców. Jest pracownicą sierocińca i wykorzystuje habit, aby pomagać ubogim i potrzebującym. To ona ratuje Marinę i jej brata przed życiem na ulicy. Jest najlepszą przyjaciółką i powierniczką „La Bandidy”. Często posuwa się do manipulacji i szantażu, aby zdobyć środki na swoją działalność. Jej życie komplikuje się, gdy poznaje doktora Ávilę, w którym się zakochuje. Niestety mężczyzna jest już zaręczony…

(w środku Marcia Coutiño jako siostra Catalina, fot. Ernesto Jerardo)

Doktor Ávila (Ariel López Padilla) – mężczyzna szlachetny, lekarz, który pomaga potrzebującym. Angażuje się w pomoc wychowankom sierocińca i rannym rewolucjonistom. Jest zaręczony z Isabel, jednak gdy poznaje siostrę Catalinę to ona staje się miłością jego życia. Mimo że jest bardzo zaangażowany w relację, która połączyła go z zakonnicą, to wie, że ich związek jest skazany na porażkę, a tradycjonalistyczne społeczeństwo nigdy nie zaakceptuje ich miłości. Tym bardziej, że Isabel zrobi wszystko, aby skompromitować rywalkę i odzyskać jego miłość.

(Ariel López Padilla jako Doktor Ávila, fot. Internet)

Pozostali bohaterowie:

Tommy Barton (Albi De Abreu) – gangster, prawa ręka Al’a Capone. Jest mężczyzną atrakcyjnym, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. W imieniu szefa pośredniczy w kontaktach z Mariną/Gracielą podczas interesów przy przemycie alkoholu. Jest zauroczony „La Bandidą”.

Pedro Nuñez (Iván Arana) – młody, pokorny i utalentowany muzycznie mężczyzna. Marzy o wielkiej sławie jako piosenkarz. Zostaje zauważony przez Gracielę, która oferuje mu swoje wsparcie, a także motywuje go do działania i walki o marzenia. Zyskuje sławę dzięki piosenkom napisanym dla niego przez „La Bandidę”. Jest też wsparciem dla kobiety.

Adela (Adria Morales) – kobieta silna i twarda. Aktywistka, która bierze czynny udział w rewolucji meksykańskiej. Jest pielęgniarką, opatruje i leczy rannych rewolucjonistów. Motywuje też inne kobiety do udziału w akcji. Początkowo nie ufa Marinie, jednak z czasem zaprzyjaźnia się z nią i jest dla niej oparciem. Zakochuje się w rewolucjoniście Antonio.

Generał Ordóñez (Alfredo Huereca) – mężczyzna podły, bezduszny i pozbawiony skrupułów. Jest generałem współpracującym z rewolucjonistami. Zakochuje się w Marinie i próbuje ją zdobyć. Nie może znieść odrzucenia, dlatego knuje przeciwko niej i jej ukochanemu. Przyczynia się do śmierci José.. Po latach ponownie pojawia się w życiu Gracieli.

Ramiro (Memo Villegas) – rewolucjonista z grupy, w której są Marina i José. Od początku traci głowę dla „La Bandidy” i jest zazdrosny o jej związek. Po śmierci rywala staje się oparciem dla młodej wdowy i zostaje jej nowym partnerem. Niestety nie umie ukryć swojej zazdrości o jej kontakty z innymi mężczyznami.

Martín Hernández (Marcelo Córdoba) – mężczyzna wywodzący się z warstwy chłopów. Jest rodzonym bratem José, którego werbuje do szajki rewolucjonistów. Jest współodpowiedzialny za napad na hacjendę Buenaventura. Zawsze stoi po stronie brata, stara się go chronić przed intrygami generała.

 

 

FOT. Materiały prasowe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *