„Niewolnica Isaura” – podstawowe informacje o telenoweli

Nakręcona w 1976 roku, brazylijska telenowela „Niewolnica Isaura” to niekwestionowany hit i najbardziej popularny serial tego gatunku na kuli ziemskiej! Historię białej niewolnicy prześladowanej przez jej właściciela, okrutnego plantatora, z zapartym tchem śledzili widzowie w ponad 130 krajach, m.in. Francji, Węgrzech, Polsce, a nawet w Chinach! Oto kilka podstawowych informacji o światowym hicie, w którym główne role zagrali Lucélia Santos, Rubens de Falco i Edwin Luisi. 

Kraj i rok produkcji: Brazylia 1976

Tytuł oryginalny: „Escrava Isaura”

Liczba odcinków: 100

Wytwórnia: Rede Globo

Producent: Henrique Daniel

Scenariusz: Gilberto Braga, Herval Rossano, Milton Gonçalves

Obsada: Lucélia Santos, Rubens de Falco, Edwin Luisi, Gilberto Martinho, Norma Blum, Roberto Pirillo, Mário Cardoso, Beatriz Lyra, Elisa Fernandes, Átila Iório, Léa Garcia, Isaac Bardavid, Myrian Rios, Ítalo Rossi, Zeni Pereira i inni.

Utwór przewodni: „Retirantes” – Dorival Caymmi

Czołówka: 

Trailer: 

Fabuła:

Isaura (Lucélia Santos) to piękna biała niewolnica wychowywana przez zamożną chrzestną Ester (Beatriz Lyra). Dzięki swojej jasnej karnacji dziewczyna mieszka w posiadłości, zdobywa wykształcenie i dobre wychowanie, a opiekunka traktuje ją jak rodzoną córkę. Mimo że mąż Ester, bogaty dowódca Horácio Almeida (Gilberto Martinho) okazuje jej pogardę i niechęć, dziewczyna wiedzie spokojne życie u boku matki chrzestnej. Niestety wszystko zmienia się po powrocie jedynego syna gospodarzy – Leôncio (Rubens de Falco). Dziedzic, który wiele lat spędził w Europie wydając pieniądze rodziców, jest zachwycony urodą niewolnicy. Robi wszystko, aby ją posiąść. Nie wie, że serce Isaury należy już do innego –  właściciela sąsiedniego majątku, młodego Tobiasa (Roberto Pirillo).

Gdy informacja o miłości niewolnicy i sąsiada dociera do młodego Almeidy życie Isaury i jej ukochanego zamienia się w piekło. Leôncio, mimo że jest mężem Malviny (Norma Blum) wciąż dręczy wychowankę matki. Nakłada na nią ciężkie kary i upokarza. Dąży do tego, by Isaura w końcu mu uległa.. Dramatycznej sytuacji Isaury nie poprawia także jej konflikt z czarnoskórą Rosą (Léa Garcia) – zazdrosną, knującą intrygi niewolnicą Almeidów.

Los stawia jednak na drodze Isaury także dobrych ludzi. Dziewczyna zawsze może liczyć na wsparcie kucharki Januárii (Zeni Pereira), swojego ojca Miguela (Átila Iório) i zamożnego abolicjonisty Álvaro (Edwin Luisi), który zakochuje się w niej i robi wszystko, aby uwolnić ukochaną spod władzy tyrana….

 

 

FOT. Alchetron

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *