Kto jest kim w telenoweli „Niewolnica Isaura”. Poznajmy bohaterów!

Piękna biała niewolnica jest dręczona przez zakochanego w niej, rozrzutnego dziedzica państwa Almeida, który po latach nieobecności wrócił z Europy do Brazylii. Tak w skrócie można opisać fabułę najsłynniejszej brazylijskiej telenoweli wszech czasów. „Niewolnica Isaura” stała się wielkim fenomenem i trafiła do ponad 130 krajów, a grający w niej aktorzy z dnia na dzień zyskali sławę i rozpoznawalność na całym świecie. Poznajmy bliżej Isaurę, Leôncia, Álvaro i innych bohaterów hitowej produkcji z 1976 roku! 

 

Isaura/Elvira (Lucélia Santos) – córka czarnoskórej niewolnicy i białego zarządcy, wychowana przez Panią Ester. Dziewczyna drobna, ale piękna, łagodna, o dobrym i szlachetnym sercu, bardzo życzliwa. Jest inteligenta i dobrze wykształcona, zna kilka języków, umie pisać i czytać, a także grać na pianinie. Wierzy w prawdziwą miłość i marzy o wolności. Nie chce ulec bezwzględnemu Leôncio, ponieważ jej serce należy do innego.

(Lucélia Santos jako Isaura, fot. Pinterest)

 

Leôncio (Rubens de Falco) – jedynak, syn komandora Almeidy i Pani Ester. Jest oczkiem w głowie matki. To mężczyzna zły, niepoważny i nieczuły, a przy tym bardzo rozkapryszony. Jest okrutny i pozbawiony skrupułów. Przyzwyczajony do rozpusty i wydawania pieniędzy ojca. Poślubia Malvinę, jednak marzy tylko o jednej kobiecie – Isaurze. Dręczy niewolnicę i zmienia jej życie w koszmar.

Malvina (Norma Blum) – córka zamożnego doradcy sądowego, siostra Henrique. Piękna, elegancka i dobrze wykształcona młoda dama. Poślubia Leôncio, który jest synem najlepszego przyjaciela jej ojca. Jest kobietą łagodną i bardzo życzliwą. W przeciwieństwie do męża dobrze traktuje Isaurę. Zaprzyjaźnia się z nią i próbuje pomóc jej odzyskać wolność. Niestety małżeństwo z młodym Almeidą ma dla niej złe konsekwencje..

(Rubens de Falco jako Leôncio i Norma Blum jako Malvina, fot. Hotmart Sparkle)

 

Álvaro (Edwin Luisi) – jedynak, syn bogatych i wpływowych ludzi. Jest mężczyzną bardzo przystojnym i dobrze zbudowanym. Mimo, że jest bardzo bogaty ma dobre serce. Liberał i abolicjonista, który walczy o zniesienie niewolnictwa. Zaprzyjaźnia się z Elvirą (Isaurą) oraz jej ojcem. Z czasem przyjaźń jego i niewolnicy zamienia się w wielką miłość. Chce za wszelką cenę pomóc ukochanej uwolnić się spod władzy młodego Almeidy.

(Edwin Luisi jako Álvaro, fot. Jornalismo Impresso)

 

Horácio/Komandor Almeida (Gilberto Martinho) – ojciec Leôncia, mąż Ester. Jest człowiekiem wpływowym i bardzo majętnym. Właściciel majątku i plantacji trzciny cukrowej. Skąpiec i łajdak, który źle traktuje niewolników. Zdradza swoją żonę. Zmusza syna do ślubu z córką swojego przyjaciela. Nienawidzi Isaury i nie ukrywa swojej niechęci do niej. Z czasem jednak zmienia swoje nastawienie do wychowanki żony.

(Gilberto Martinho jako Komandor Almeida, fot. Recanto das Letras)

 

Tobias (Roberto Pirillo) – pierwsza prawdziwa miłość Isaury. Jest właścicielem plantacji sąsiadującej z majątkiem Almeidów. Pracodawca Miguela. Mieszka z matką Albą oraz siostrą Tais. Zakochuje się w Isaurze, ale nie wie o jej pochodzeniu. Gdy poznaje prawdę chce ją wyzwolić. Staje się tym samym wrogiem i konkurentem podłego Leôncio. Ma to złe zakończenie..

(Roberto Pirillo jako Tobias, fot. Observatório da TV)

 

Pozostali bohaterowie:

Henrique (Mário Cardoso) – syn Fontoury i brat Malviny. Młody mężczyzna o dobrym sercu, student medycyny. Zakochuje się w Taís. Wielokrotnie próbuje pomóc Isaurze. 

Ester (Beatriz Lyra) – żona komandora Almeidy i matka Leôncio. Ma dobre serce. Wychowała Isaurę jak własną córkę i pragnie, aby dziewczyna odzyskała wolność.

Taís (Elisa Fernandes) – siostra Tobiasa i córka Alby. Odrzuca zaloty Leôncio. Zakochuje się natomiast w jego szwagrze Henrique.

Miguel/Anselmo (Átila Iório) – ojciec Isaury. Człowiek silny i dobry. Pracuje jako nadzorca plantacji Tobiasa. Pragnie wyzwolić córkę spod władzy Leôncio. Jest dobry dla niewolników.

Rosa (Léa Garcia) – jedna z niewolnic rodziny Almeida. Interesuje się André, a później Leôncio. Szczerze nienawidzi Isaury i jest o nią zazdrosna, dlatego knuje przeciwko niej.

Francisco (Isaac Bardavid) – nadzorca na plantacji Almeidów, prawa ręka komandora, a później Leôncia. Jest okrutny i bezwzględny wobec niewolników, nad którymi się znęca.

Aninha (Myrian Rios) – siostra jednego z przyjaciół Leôncia, wychowywana przez wuja. Młoda i skromna dziewczyna, która zostaje drugą żoną młodego Almeidy.

José (Ítalo Rossi) – brat Aninhy, przyjaciel Leôncia. Ma wiele długów. Jest pozbawiony skrupułów dlatego wydaje swoją siostrę za młodego Almeidę. Liczy na korzyści finansowe.

Januária (Zeni Pereira) – stara niewolnica, kucharka Almeidów. Wierna przyjaciółka Miguela. Darzy Isaurę wielką sympatią i stara się chronić ją przed atakami Leôncia.

 

 

FOT. DeBo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *