„Królowa południa” – podstawowe informacje o telenoweli

Już w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia na kanale Metro TV wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu „Królowa południa”. Jest to nakręcona z wielkim rozmachem narkotelenowela, której scenariusz powstał na podstawie powieści autorstwa Arturo Péreza-Reverte o tym samym tytule. Serial z Kate del Castillo, Humberto Zuritą, Rafaelem Amaya i Ivánem Sánchezem jest najdroższą telenowelą wyprodukowaną przez Telemundo! Oto podstawowe informacje o produkcji, która gromadziła przed telewizorami średnio 3,30 mln widzów!

 

Kraj i rok produkcji: USA 2011

Tytuł oryginalny: „La reina del sur”

Liczba odcinków: 63

Wytwórnia: Telemundo, Antena 3, RTI Producciones

Producent: Patricio Wills

Scenariusz: Roberto Stopello, Juan Marcos Blanco, Valentina Párraga

Obsada: Kate del Castillo, Humberto Zurita, Rafael Amaya, Iván Sánchez, Cristina Urgel, Alberto Jiménez, Miguel de Miguel, Gabriel Porras, Salvador Zerboni, Nacho Fresneda, Mónica Estarreado, Alejandro Calva, Cuca Escribano  i inni.

Utwór przewodni: „La Reina del Sur” – Los Cuates de Sinaloa

Czołówka:

Trailer: 

Fabuła:

Teresa (Kate del Castillo) jest młodą, skromną dziewczyną wychowaną w Culiacán. Spotyka się z „El Güero” Dávilą (Rafael Amaya), który pracuje jako pilot przemycający narkotyki dla karteli narkotykowych. Jej życie zmienia się w piekło, gdy ukochany ginie w zamachu, z rąk współpracowników, a jej samej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Przerażona dziewczyna zwraca się z prośbą o pomoc do jedynej osoby, której może zaufać. To Epifanio Vargas (Humberto Zurita) miejscowy polityk, a prywatnie ojciec chrzestny zmarłego Dávili. Wysyła on Teresę do dalekiej Hiszpanii. W Melilli dziewczyna stara się rozpocząć nowe życie. Zatrudnia się jako kelnerka w barze prowadzonym przez Żyda Drisa (Nacho Fresneda), zaprzyjaźnia się z rezolutną Fátimą (Monica Estarreado) i znajduje nową miłość… Santiago (Iván Sánchez) jest kierowcą łodzi i przemytnikiem tytoniu oraz haszyszu. Teresa szybko traci głowę dla przystojnego przemytnika i bardzo poważnie angażuje się w związek i interesy. Staje się wspólniczką Santiago. Niestety ich szczęście nie trwa długo. Zakochani wpadają w zasadzkę zastawioną przez funkcjonariuszy, w wyniku czego Santiago traci życie, a Teresa trafia do więzienia. Tam poznaje Patricię (Cristina Urgel). Po wyjściu z więzienia przyjaciółki rozkręcają własny biznes narkotykowy. Nawiązują współpracę z Rosjanami dowodzonymi przez gangstera Olega (Alberto Jiménez). Wkrótce, dzięki zawarciu strategicznych sojuszy i swojemu silnemu zmysłowi biznesowemu Teresa staje na czele jednej z najpotężniejszych organizacji przemycających narkotyki na cały świat i otrzymuje przydomek „Królowa Południa”. Teraz może zemścić się na wszystkich tych, którzy czyhali na życie jej i mężczyzn, których kochała. Niestety każdy sukces ma swoją cenę, a potęga „Królowej Południa” zaczyna przeszkadzać jej biznesowym konkurentom…

 

 

FOT. Alchetron

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *