Poznajmy bohaterów telenoweli „Królowa południa”!

„Królowa południa” to nakręcona z wielkim rozmachem narkotelenowela, której scenariusz powstał na podstawie powieści autorstwa Arturo Péreza-Reverte o tym samym tytule. W najdroższej i najchętniej oglądanej telenoweli wyprodukowanej przez Telemudno w 2011 roku poznajemy losy Teresy Mendozy, która zostaje królową międzynarodowego przemytu narkotyków i zyskuje miano „Królowej południa”. Oto opis najważniejszych bohaterów hitowej produkcji z Kate del Castillo, Humbertem Zurita, Rafaelem Amaya i Ivánem Sánchez w rolach głównych!

 

Teresa Mendoza (Kate del Castillo) – początkowo skromna i nieśmiała, ale twardo stąpająca po ziemi i zaradna dziewczyna wychowana w Culiacán. Ciężko pracuje, aby przeżyć. Zostaje dziewczyną pilota Dávili i u jego boku prowadzi dostatnie życie. Po śmierci ukochanego musi uciekać do dalekiej Hiszpanii, gdzie rozpoczyna nowe życie i pracuje jako kelnerka. Ponownie się zakochuje i pomaga ukochanemu przy przemycie narkotyków. Teresa jest lojalna wobec swoich partnerów i przyjaciół, jest gotowa na wszystko, aby ich chronić. Jest bardzo silna, uparta i odważna. Ma duży zmysł biznesowy, jest dobra w rachunkach, szybko i trzeźwo myśli. Odnosi sukces w świecie zdominowanym przez mężczyzn i pokazuje im, że jest niezależna! Staje na czele organizacji zajmującej się międzykontynentalnym przemytem narkotyków i zostaje „Królową południa”.

(Kate del Castillo jako Teresa Mendoza, fot. Parade)

 

Epifanio Vargas (Humberto Zurita) – lokalny polityk, szanowany senator z ambicjami na objęcie posady prezydenta kraju. Stoi na czele kartelu Sinaloa i czerpie zyski z przemytu narkotyków oraz prania brudnych pieniędzy. Ukrywa przed światem fakt, że ma nieślubnego syna, owoc swojego romansu ze szwagierką. Nie przyznaje się do syna. Epifanio jest ojcem chrzestnym Dávili, jednak bez skrupułów zleca jego zabójstwo! Pomaga uciec nieświadomej niczego Teresie przed śmiercią i wysyła ją do Hiszpanii. Z czasem dochodzi do wniosku, że dziewczyna jest jedyną osobą, która zna szczegóły jego nielegalnych interesów z kartelem i postanawia jej się pozbyć, aby prawda nie wyszła na jaw. Nie podoba mu się fakt, że Mendoza odnosi sukcesy w przemycie narkotyków.

Humberto Zurita - Epifanio Vargas

(Humberto Zurita jako Epifanio Vargas, fot. El Cultura)

 

„El Güero” Dávila (Rafael Amaya) – chrześniak Epifania, pierwsza wielka miłość Teresy i zarazem jej narzeczony. Jest jednym z członków kartelu Sinaloa, pracuje jako pilot przemycający narkotyki drogą powietrzną. Bardzo dobrze zarabia i chce zapewnić dostatnie życie swojej ukochanej. Uczy Teresę strzelać i wprowadza ją w tajniki narkobiznesu. Jest wobec niej opiekuńczy i oddany. Zapewnia jej opiekę na wypadek swojej śmierci. Jest świadomy niebezpieczeństwa jakie mu grozi z racji tego, że w rzeczywistości jest zinfiltrowanym agentem DEA, a jego celem jest zdobycie dowodów obciążających grupę przestępczą i doprowadzenie do schwytania i aresztowania jej członków. Niestety, prawda wychodzi na jaw, a za swoją zdradę mężczyzna płaci najwyższą cenę.

(Rafael Amaya jako „El Güero” Dávila, fot. El Universal)

 

Santiago Fisterra (Iván Sánchez) – przemytnik. Galicyjczyk, który zajmuje się handlem haszyszem i tytoniem drogą morską. Jest doświadczonym pilotem łodzi motorowej, zna cieśninę Gibraltarską jak własną kieszeń. Poznaje Teresę podczas wizyty w barze, gdzie ta pracuje jako kelnerka. Nawiązują romans, który z czasem przeradza się w wielką miłość. Zakochani pobierają się, a ich małżeństwo przeżywa dobre i złe momenty. Santiago jest zazdrosny o klientów baru, którzy podrywają Teresę i z tego powodu między zakochanymi dochodzi do burzliwych kłótni.  Gdy zostają wspólnikami, szkoli żonę w przemycie haszyszu i tabaki oraz uczy ją prowadzenia łodzi. Niestety traci życie w wyniku policyjnego pościgu podczas jednej z akcji.

(Iván Sánchez jako Santiago Fisterra, fot. Esmas)

 

Patricia O’Farrell (Cristina Urgel) – szalona i rezolutna, biseksualna kobieta pochodząca z bogatej rodziny. Siedzi w więzieniu do którego Teresa trafia po aresztowaniu. W przeszłości zajmowała się przemytem narkotyków i współpracowała z rosyjską mafią. Dzięki pieniądzom i silnemu charakterowi ma za kratami status nietykalnej. Z pozoru silna i niezależna,  tak naprawdę jest bardzo samotna, czuje się odrzucona przez rodzinę. Pocieszenia szuka w alkoholu. Zaprzyjaźnia się z Teresą i zakochuje się w niej, jednak bez wzajemności. Patricia niejednokrotnie ratuje Meksykankę z opresji. Staje się jej przyjaciółką, powierniczką, oparciem w trudnych chwilach i wspólniczką. Sama także może liczyć na wsparcie Teresy. Niestety jej rozrywkowy i rozrzutny tryb życia oraz powrót do uzależnienia sprawiają, że między przyjaciółkami dochodzi do częstych kłótni, a Terasa przestaje jej ufać. 

(Cristina Urgel jako Patricia O’Farrell, fot. Patricia O’Farrell/Twitter)

 

Oleg Yasikov (Alberto Jiménez) – gangster rosyjskiego pochodzenia. Jest szefem rosyjskiej mafii, zajmuje się przemytem i sprzedażą narkotyków. Mężczyzna twardy i silny. W przeszłości współpracował z Patricią i jej chłopakiem. Gdy odkrył, że jest przez nich okradany zemścił się zabijając nielojalnego wspólnika, a ją posyłając za kratki. Po latach znów staje na drodze O’Farrell i chce odzyskać narkotyki, które ta mu ukradła. Wtedy poznaje Teresę i nawiązuje współpracę z nią. Rosjanin szybko odkrywa talent Meksykanki, jest zachwycony jej odwagą, determinacją, niezależnością i smykałką do interesów. Szanuje ją i ufa jej do tego stopnia, że przedstawia jej swoją rodzinę. Często ratuje wspólniczkę z opresji, ostrzega ją przed kłopotami i pozbywa się jej wrogów…

(Alberto Jiménez jako Oleg Yasikov, fot. Noticias24 Carabobo)

 

Pozostali bohaterowie:

Teo (Miguel de Miguel) – przyjaciel i były kochanek Patricii. Zostaje prawnikiem i doradcą finansowym Teresy, pomaga jej w praniu brudnych pieniędzy zdobytych z przemytu i handlu narkotykami. Po samobójczej śmierci żony zostaje kochankiem Meksykanki. Jest jednak wobec niej nieszczery, okrada ją i donosi na nią hiszpańskiej policji.

Roberto „El Gato” (Gabriel Porras) – płatny morderca, członek mafii z Sinaloa i jeden z zaufanych ludzi Epifania. Człowiek wybuchowy, bezwzględny i pozbawiony skrupułów. Jest odpowiedzialny za śmierć Dávili i gwałt na Teresie. W wyniku postrzału w twarz przechodzi operację i jest oszpecony. Poprzysięga zemstę na Meksykance i próbuje ją dopaść.

Ramiro „El Ratas” (Salvador Zerboni) – nieślubny syn Epifania wychowywany jako jego bratanek. Członek kartelu Sinaloa, płatny zabójca. Nienawidzi Dávili i Teresy, jest odpowiedzialny za śmierć pilota. To bezwzględny, nieobliczalny człowiek uzależniony od alkoholu i kokainy. Stawia sobie za cel zemstę na Teresie, przez którą trafił do więzienia.

Dris (Nacho Fresneda) – Żyd, właściciel baru, w którym zatrudnia się Teresa. Człowiek, któremu nie można ufać, skryty i przebiegły. Zakochuje się w Meksykance i nie może znieść odrzucenia. To on jest odpowiedzialny za śmierć Santiago i aresztowanie Teresy. Bojąc się zemsty ze strony kobiety udaje się do Meksyku, by donieść na nią Epifaniowi.

Fátima (Mónica Estarreado) – Marokanka, kelnerka w barze Drisa. Kobieta sympatyczna, wesoła i bardzo charyzmatyczna. Szybko znajduje wspólny język z Teresą, zaprzyjaźnia się z nią i wspiera w trudnych chwilach. Nie ufa szefowi i przekonuje przyjaciółkę, by dała szansę Santiagowi. Ma syna, którego z pomocą Meksykanki sprowadza do Hiszpanii.

César „El Batman” (Alejandro Calva) – członek kartelu z Sinaloa, prawa ręka Epifania. Mężczyzna bardzo ambitny, ale tak naprawdę mało inteligentny. Wierzy, że przejmie przewodnictwo nad kartelem, gdy jego szef zrobi karierę w polityce. Chce odnaleźć Teresę, aby pozbawić ją życia. Nie ufa Ramirowi i bacznie się mu przygląda.

Sheila (Cuca Escribano) – pracownica w barze Drisa. Zupełne przeciwieństwo Fátimy. Kobieta przemądrzała, zawistna i zadufana w sobie. Od samego początku nie lubi Teresy, jest zazdrosna o powodzenie, jakim cieszy się Meksykanka wśród pracowników i klientów baru. Prowokuje częste kłótnie z rywalką.

 

 

FOT. Cosmopolitan

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *